Як вибрати бутси для футболу?


Бутси для футболу діляться на два великі класи:

  • для гри на трав'яних газонах;
  • для гри на твердому покритті (спортзали).

Перші мають шипи, у других вони відсутні. У цій статті ми розглянемо класичний варіант, тобто взуття з шипами.

Бутси для гри на трав'яних газонах

Вибір шипованного футбольного взуття залежить від форми шипів і їх кількістю на підошві. Якщо ви купуєте бутси для дитини, в першу чергу розгляньте взуття, що має маркування "TURF" (іноді "AST"). Воно відрізняється великою кількістю шипів, рівномірно розподілених по поверхні. Завдяки цьому забезпечується рівномірне навантаження на дитячі стопи і хороше зчеплення з грунтом. Важливе зауваження - це взуття відмінно підходить для природних покриттів. У разі синтетики через конусоподібні шипи зчеплення буде надмірно сильним, а це може призвести до травм - стопа буде різко гальмуватися, а значить навантаження на неї будуть великі.

Для синтетичних покриттів зупиніть свій вибір на взутті з маркуванням Multi Stud Rubber (інші варіанти маркування - Rubber, MSR). Вона також має багато шипів, але форма у них округла. Тому у них не таке міцне зчеплення, а значить навантаження на стопи менше.

Інший варіант для штучних газонів - бутси з маркуванням Very Hard Ground (VHG). Шипи у них мають плоску форму, яка забезпечує їм більшу універсальність. Крім синтетичних газонів, вони підходять для полів з гравієм або просто для голої землі. Непогано вони поводяться на снігу.

Бутси з маркуванням Multi Ground (MG) - це ще один варіант для твердих покриттів. А 24 шипа дозволяють рівномірно розподілити навантаження по стопі. Підходять і дорослим, і дітям.

Також ринок пропонує більш спеціалізовані види цього футбольної взуття:

  1. З маркуванням Soft Ground (SG) - на підошві шість-вісім шипів висотою 18 мм, що мають металеві наконечники. Забезпечують дуже надійне зчеплення з ґрунтом. Використовуються на м'яких покриттях. Зазвичай їм віддають перевагу воротарі і захисники. Але, так як шипів у них небагато, то навантаження на стопи досить великі. Тому до 16 років надягати їх не рекомендується.
  2. З маркуванням Firm Ground (FG) - на підошві дванадцять-тринадцять шипів округлої форми. Вважаються швидкісний взуттям, тому їх вибирають зазвичай нападники. Підходять для твердих природних покриттів.
  3. З маркуванням Hard Ground (HG) - на підошві тринадцять шипів округлої форми. Від взуття з маркуванням FG відрізняється більш короткими шипами. Використовується для синтетичних і твердих природних покриттів.

Виробники бутс

Лідерами в цій галузі є бренди Adidas, Puma і Nike. До 2006 року також популярний був бренд Reebok, але потім його поглинув Adidas.
Також можна зустріти на ринку бренди невеликих виробників - Demix, Kelme, Diadora, Under Armour, Umbro, Hummel, Nomis, Pele, Lotto і ін. Якщо ви тільки починаєте грати в футбол і для вас ця гра просто відмінний спосіб підтримувати себе в хорошій фізичній формі, ми радимо звернути увагу на ці дрібні бренди. Для любительського рівня вони підходять відмінно і при цьому їх ціна помітно нижче, ніж у більш титулованих бутс.

З чого роблять бутси

У найбільш дорогих моделях цього взуття використовується шкіра кенгуру. Вона міцна, легка і гнучка. Такі бутси мають маркування k-Leather. Хороші любительські моделі використовують шкіру теляти - full-grain leather. Для бюджетного взуття використовують синтетичні матеріали. Більшість бутс для дітей - це синтетика.
Безпосередньо шипи виконуються з поліуретану (PU) або термопластичного уретану (TPU). У дорогих професійних моделях може використовуватися карбон.

У статті використані матеріали:

http://www.wikihow.com

Designed by Dragos Alexandru. Developped by dicix.